Ilmoittautuminen kesän 2021 tennisleireille on alkanut!

4.4.2021

Tulevan kesän tennisleirien ilmoittautuminen on nyt avattu!

Iloa ja vauhtia on jälleen tarjolla kesän perinteisillä tennisleireillä! Leirien ohjelmassa painotetaan tennistaitojen harjoittelua, mutta luvassa on päivittäin lisäksi myös muita mailapelejä ja muuta liikuntaa. Leirit ovat tarkoitettu 5-15 -vuotiaille lapsille ja nuorille eikä osallistuminen vaadi aiempaa kokemusta lajista.  Leirit järjestetään nyt toista kertaa Jyväskylän Tenniskeskuksella Killerillä, jossa leiriläisten käytössä on viime kesänä valmistuneet uudet massakentät sekä seuran tennishalli. 

Valittavana on kaksi ajankohtaa heti koulujen päätyttyä:
leiri 1, 7.-11.6. 
leiri 2, 14.-18.6. 

Lisätietoja ja ilmoittautumislomakkeen löydät leirisivuiltamme. Tervetuloa mukaan!