Sarjatennisjoukkueet
JTS edustusjoukkue, miesten 1. divisioona
Kapteeni:
Roope Heino
Pelaajat:
Masi Sarpola, Lauri Leskinen, Ville Perkkola, Roope Heino, Leo Haapasalo, Oliver Kiljunen
Ottelut:
Runkosarja
- 14.10. JTS–LVS 0–4
- 15.10. EVS–JTS 1–3
- 04.11. ÅLK–JTS 4–0
- 05.11. JTS–WaTC 3–1
- 18.11. JTS–MLK 3–1
- 19.11. HTK–JTS 1–3
- 25.11. JTS–HLK 2–2
- 10.12. Smash2–JTS 4–0
- 07.01. JTS–ETS 1–3
JTS edustusjoukkue, naisten 2. divisioona, lohko A
Kapteeni:
Heidi Silvast
Pelaajat:
Fiona Kallio, Kerttu Korpinen, Klara Koivula, Olivia Syvälahti, Hulda Laitinen, Heidi Silvast
Ottelut:
- 16.12. VT–JTS 1–2
- 6.1. JTS–VT 2 1–2
- 7.1. JTS–TaTS 3 2–1
- 10.2. TaTS 4–JTS 0–3
- 11.2. JTS–PTT 0–3
JTS 2, 3. divisioona, lohko F
Kapteeni:
Jyri Peltonen
Pelaajat:
Oliver Kiljunen, Jussi Palovaara, Mika Perälä, Tuomas Pihlman, Jyri Peltonen
JTS 3, 4. divisioona, lohko J
Kapteeni:
Toni Kiljunen
Pelaajat:
Tero Tolvanen, Jaakko Rantala, Xavier Borel, Alexander Periainen, Toni Kiljunen
Senioriliiga 2023–2024
- OTC–JTS 2–1
- Tapiolan Tennis 1 – JTS 1–2
- JTS – Tapiolan Tennis 2 3–0
- JTS–HVS 3–0
- TaTS–JTS 1–2
- JTS–HLK 1–2
- JTS–Smash 2–1
- Hukka–JTS 16.3.
- TT–JTS 2–1
- JTS–VT 2–1
- HyTS 2–JTS 1–2
- JTS–ETS 0–3
- Smash 2 – JTS 3–0
- JTS 1–Rauman VS 0–3
- JTS 2–JTS 1 1–2
- JTS 1–LeTS 0–3
- JTS 1–VT
- T-61–JTS 1 3–0.
- KeuTS–JTS 1 su 24.3.
- JTS 2–JTS 1 1–2
- LeTS–JTS 2 0–3
- JTS 2–KeuTS 1–2
- JTS 2–VT su 25.2.
- T-61–JTS 2 su 28.4.
- Rauman VS–JTS 2 la 18.5.
- STS–JTS 2–1
- LVS–JTS 2–1
- SVS–JTS 3–0
- JTS–OVS 1–2
- JTS–LTS su 25.2.
- JTS–TaTS su 24.3.
- ETS–JTS 2–1
- JTS–GVLK 3–0
- JTS–TaTS 3–0
- JTS–KeuTS su 7.4.
M70 2. divisioona
- JTS–HyTS (29.10.)
- JTS–EVS (10.12.)
- LVS–JTS 2–1
- Variston Tennis–JTS 2–1
Ulkokausi 2023
JTS 2, 3. divisioona lohko F
Jyri Peltonen, Jussi Palovaara, Oliver Kiljunen, Tuomas Pihlman
JTS 3, 4. divisioona lohko L
Toni Kiljunen, Tero Tolvanen, Jaakko Rantala, Xavier Borel
JTS edustusjoukkue, miesten 2. divisioona, lohko E
Kapteeni:
Roope Heino
Pelaajat:
Masi Sarpola, Lauri Leskinen, Ville Perkkola, Roope Heino, Michal Šimeček, Oliver Kiljunen
Ottelut:
Nousukarsinta 1. divisioonaan
- 13.5. Smash 4 – JTS 0–5
- 14.5. HTK 2 – JTS 1–3
Runkosarja
- 11.2. JTS–TaTS 7 4–0
- 21.1. JTS–J-Ten 4–0
- 14.1. JTS–STS 1–3
- 3.12. VT 2–JTS 0–4
- 16.10. T-61–JTS 0–4
JTS edustusjoukkue, naisten 2. divisioona, lohko E
Kapteeni:
Heidi Silvast
Pelaajat:
Olivia Syvälahti, Heidi Silvast, Kerttu Korpinen, Hilla Outinen, Klara Koivula, Ulla Vehniäinen
Ottelut:
- 18.3. JTS–Aalto 1–2
- 14.1. JTS–V-P 0–3
- 11.12. GT 2–JTS 0–3
- 10.12. Sata 3–JTS 3–0
- 19.11. NurTS 2–JTS 2–1
JTS 2, 4. divisioona, lohko M
Kapteeni:
Jyri Peltonen
Pelaajat:
Jussi Palovaara, Jyri Peltonen, Mika Perälä, Vesa Patinen
JTS 3, 4. divisioona, lohko M
Kapteeni:
Toni Kiljunen
Pelaajat:
Oliver Kiljunen, Tero Tolvanen, Toni Kiljunen, Jaakko Rantala
Seniorisarja 2022–2023
Tulokset kaudelta:
JTS–NurTS 2–1
Tapiolan Tennis–JTS 0–3
JTS–HTK 2–1
Smash–JTS 3–0
HLK–JTS 1–2
HVS–JTS 0–3
JTS–OTC 2–1
JTS–HLK 1–2
Tapiolan Tennis–JTS 2–1
JTS–Ekenäs 0–3
JTS–HVS 2 0–3
HVS 1–JTS 3–0
Imatra–JTS 1–2
HyTS–JTS 2–1
JTS–VarTe 3–0
Kangasala–JTS 3–0
Smash 4–JTS 2–1
JTS–Hämeenlinna 3–0
OTC–JTS 0–3
Hämeenlinna–JTS 3–0
JTS–Seinäjoki 0–3
JTS–KeuTS 3–0
Rauma–JTS 1–2
Lempäälä–JTS 3–0
KarTS–JTS 2–1
JTS–Tapiolan Tennis 3–0
TaTS–JTS 3–0
JTS–SVS 1–2
OTS–JTS 3–0
JTS–KoTS 1–2
Hausjärvi–JTS 2–1
JTS–LVS 1–2
TaTS–JTS 2–1
Ilmajoki–JTS 1–2
JTS–Variston Tennis 3–0
JTS–SVS 3–0
JTS sarjatennisjoukkueiden säännöt:
- Pelaajat ilmoittavat itse halukkuutensa sarjatennisjoukkueessa pelaamiseen
- Joukkueille nimetään kapteenit
- Kapteenit vastaavat otteluiden pelaamisesta ajallaan sekä sitoutuvat raportoimaan ottelut Suomen Tennisliittoon ja Jyväskylän Tennisseuralle
- Pelaajat sitoutuvat pelaamaan sekä koti- että vierasotteluissa
- Pelaajat sitoutuvat osallistumaan tasapuolisesti joukkueensa kustannuksiin